ילדים

סביבת הספורט האיכותית ביותר עבור הספורטאי הצעיר הינה כזאת המאפשרת צמיחה פסיכולוגית וחברתית בצורה מכוונת, ולוקחת זאת לא רק כאמצעי לשם שיפור ביצועים אלא גם לשם פיתוח ספורטאים בריאים (פיזית ומנטלית) ושמחים יותר.

כל אימון/משחק/תחרות, מכין את הספורטאי הצעיר לטורנירים מקצועיים עתידיים. מה שהוא לומד על עצמו במהלך זמנים אלו, איך הוא מגיב ללחץ וכיצד הוא מתמודד עם אתגרים יהפכו לבסוף להרגלים, שלטוב או לרע, יהיו בביסוס הביצועים שלו בחלקים המוקדמים יותר של הקריירה המקצוענית שלו.

הדרך שבה הספורטאי הצעיר לומד לשלוט על החשיבה שלו, מנהל את הרגשות שלו ומגיב בדרכים אפקטיביות לסיטואציות שונות, יקבעו אם הוא עושה צעד חשוב בקריירה הספורטיבית שלו.

רכישת מיומנויות פסיכולוגיות לספורטאים צעירים חשובה אף יותר מאשר לספורטאי עילית - ספורטאים צעירים אלו מתפתחים פסיכולוגית ובשלים יותר ללימוד ורכישה של מיומנויות אלו.

ארבע סיבות מרכזיות לכך שלכל מי שמעורב (הורים/מאמנים...) בספורט של צעירים  צריך להיות אכפת משילוב של עבודה פסיכולוגית:

1. לחץ הינו חלק אינהרנטי בקרב סביבת ספורט צעירה:
ספורטאים צעירים אלו חשופים ללחץ במגוון סיטואציות שונות. לכן, קיימת לנו החובה לוודא שהספורטאי הצעיר ילמד וירכוש כלים ומיומנויות שונות כדי להתמודד עם לחצים אלו. לימוד שכזה עשוי לעזור לספורטאי למקסם את הפוטנציאל שלו, לפתח ערך-עצמי חיובי, לתפוס את התחרות כאתגר ולא כאיום, לפתח חוסן, להנות מהחוויה הספורטיבית ולטפח התפתחות אישית באספקטים שונים.

2. ספורטאים צעירים מסוגלים להשתמש במיומנויות ואסטרטגיות פסיכולוגיות:
לימוד מיומנויות שונות כמו: ניהול מתחים, הרפיות, הדמיה, רוטינות, בטחון עצמי, ביופידבק, הצבת מטרות, אסרטיביות ועוד - כל אלו רלוונטיים לספורטאי הצעיר.

3. לימוד מיומנויות פסיכולוגיות בונה את הבסיס להתפתחות מידית וארוכת טווח:
ישנה אחראיות חשובה לאלו שעובדים עם ספורטאים צעירים לוודא שהם מפתחים בסיס חזק של מיומנויות ואסטרטגיות פסיכולוגיות כדי להקל על התפתחות עתידית. בנוסף, רכישה של כלים אלו יספקו לספורטאים אמצעי מידי להתמודדות עם סיטואציות ספורט מלחיצות וגם יספקו בסיס להתמודדות עתידית עם הדרישות המשתנות והמתחים שהם יחוו כשימשיכו בקריירה הספורטיבית שלהם.

4. לרכישה וללימוד של כלים פסיכולוגיים יש תועלת מקבילה לכישורי חיים:
למרות שאחת המטרות בעבודה עם ספורטאים צעירים הינה שיפור ביצועים, מה שמרתק עוד יותר בעבודה עם אוכלוסייה שכזו היא הרלוונטיות שיש בה להתפתחות אישית. כלים אלו כוללים אלמנטים של כישורי חיים שונים שימקסמו את התועלת מן תהליך העבודה.


אשמח לעזור לך להגיע יחד למטרות שלך!

קבע פגישה